Щодо деяких роз'яснень фінансувань Національною службою здоров’я України (НСЗУ) лабораторних досліджень на первинній ланці

Дата публікації: 2019-11-27


Щодо деяких роз'яснень фінансувань Національною службою здоров’я України (НСЗУ) лабораторних досліджень на первинній ланці.
З переходом на нову систему фінансування первинної ланки медичної допомоги сімейні лікарі надають населенню чітко визначений перелік медичних послуг. У пакет послуг входять такі аналізи і дослідження: загальний аналіз крові з лейкоцитарною формулою, загальний аналіз сечі, глюкоза крові, загальний холестерин, швидкий тест на тропоніни (для діагностики гострого інфаркту міокарда), тести на ВІЛ і вірусні гепатити.
Отже, що це означає? Це означає те, що держава вже заплатила вашому сімейному лікарю, і ці послуги повинні бути надані БЕЗКОШТОВНО. Людина не повинна в жодному разі платити за ці аналізи.
Якщо сімейний лікар не в змозі з будь яких причин виконати вище згаданий перелік аналізів ( відсутнє або не справне обладнання чи інші), він повинен направити до медичного закладу який може зробити цей аналіз безкоштовно для пацієнта. В цьому разі сімейний лікар платить закладу, а не пацієнт. Якщо в даному випадку лікар примушує пацієнта робити аналізи в ПЛАТНІЙ ЛАБОРАТОРІЇ, то він порушує закон.

medical3