Трансформація медичних послуг у 2020

Дата публікації: 2019-09-13


Пацієнт отримує якісну медичну послугу, а платить — НСЗУ Національна служба здоров'я України. 8500 грн — за пологи, 19 500 грн — за лікування одного інсульту, 15 800 грн — за лікування інфаркту. Саме стільки планує платити медзакладам НСЗУ з 2020 року за програмою медичних гарантій. Вона стане реальною альтернативою псевдобезкоштовній медицині — чіткий перелік послуг, які гарантує держава і чіткі тарифи для закладів, які укладуть договори НСЗУ.  

Пацієнтам не доведеться платити за ці послуги зі своєї кишені — вони вже заплатили зі своїх податків. Медики зможуть отримати підвищену оплату праці у залежності від якості і кількості наданих послуг.

Чіткий перелік послуг, які передбачатиме програма медичних гарантій, стане відомий, коли Верховна Рада ухвалить бюджет на 2020 рік. Але до неї мають увійти послуги первинної, амбулаторно-поліклінічної, стаціонарної медичної допомоги, а також екстреної, паліативної медичної допомоги та реабілітації. http://bit.ly/2lNQC7q 

 

➡️ Передусім програма покриватиме:

    ▪️лікування гострого мозкового інсульту 

    ▪️лікування гострого інфаркту міокарда

    ▪️допомогу в пологах та неонатальна допомога

    ▪️ендоскопічні обстеження, спрямовані на ранню діагностику онкологічних захворювань. 

 

За ці послуги медзаклади будуть отримувати оплату від НСЗУ за пріоритетним тарифом. А для пацієнтів це означає безоплатні та якісні послуги. Отримати їх можна буде за направленням свого сімейного лікаря — він є провідником пацієнта у новій системі охорони здоров’я.  

Декларація буде потрібна не лише для того, щоб потрапити до сімейного лікаря чи безоплатно зробити щеплення. Тож якщо ви її досі не уклали — саме час. Як це зробити https://goo.gl/8KVRaV та чому це важливо:  https://goo.gl/4MQEnN. 

З 2020 року без направлення спеціалізовану медичну допомогу за потреби пацієнти отримають безоплатно, якщо звернуться до акушера-гінеколога, стоматолога, педіатра, психіатра, нарколога. А також — медичну допомогу при невідкладному стані. Якщо пацієнт звертається до вузького спеціаліста без направлення свого сімейного лікаря — ці послуги він/вона оплачують у касі за офіційно визначеними тарифами. 

Наразі пацієнти вже можуть отримати ряд послуг безоплатно — на рівні сімейної медицини. Якщо в медзакладі вимагають або будуть вимагати кошти за вже оплачені послуги — можна звернутися на гарячу лінію 1677. НСЗУ має право розірвати договір із медзакладом-порушником, а це означатиме повну втрату фінансування. 

Нагадаю, що аби отримувати фінансування у 2020 році, лікарні мають автономізуватися, стати комунальними некомерційним підприємствами, під’єднатися до електронної системи охорони здоров’я, комп’ютеризуватися та укласти договір з НСЗУ. 

 

➡️ Хто та як буде отримувати бюджетні кошти за медичні послуги з 2020 року: http://bit.ly/2kbDSHb

➡️ Детальніше про те, як готуються зміни на рівні спеціалізованої допомоги:  http://bit.ly/2ZVEYqb

➡️ Що варто знати про рівні трансформації системи охорони здоров’я: http://bit.ly/2OR26Vw